FAQ: Čeština

Frequently Asked Questions

OBECNÉ OTÁZKY

Co je LearnMatch?

LearnMatch je váš osobní jazykový lektor. 😊

Je to na míru šitá výuková aplikace, která vám umožní naučit se 7 jazyků. Zábavným způsobem si procvičíte jazyky jako je angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština, portugalština a japonština.

LearnMatch kombinuje poznatky z psychologie a didaktických metod, a to včetně systematického opakování slovní zásoby. Základem je vědecky ověřený výukový systém od společnosti phase6, předního německého školitele slovní zásoby.
Vytvořte si svůj hráčský profil, absolvujte tréninky, hrajte s přáteli a postupujte v lize LearnMatch. Aplikace je dostupná v přibližně 40 jazycích.

LearnMatch lze používat na mobilních zařízeních (mobilních telefonech a tabletech), ale není určen pro stolní počítače (PC). Duely WebLiveMatch lze hrát, pokud je k dispozici připojení k internetu.

Je aplikace zdarma?

Některá procvičování a duely LiveMatch jsou zdarma a bez reklam. Speciální obsah, neomezený přístup ke slovníku a další výhody jsou v některých zemích dostupné v rámci předplatného. Ceny placeného obsahu jsou uvedené v AppStore.

VÝUKOVÁ METODA

Proč je LearnMatch lepší než jiné jazykové aplikace?

1. LearnMatch neobsahuje otravné reklamy a komerční sdělení.
2. Funkce LiveMatch je jedinečná: nový jazyk se hravě naučíte s přáteli a Prvky gamifikace se postarají o skvělou zábavu.
3. Aplikaci můžete ovládat v přibližně 40 jazycích.
4. Aplikace je založena na vědecky ověřeném výukovém algoritmu předního německého lektora slovní zásoby.
Ke stažení kurzů potřebujete připojení k internetu. Poté se můžete učit i bez připojení k internetu. Výjimkou je použití slovníku a duelů LiveMatch, které jsou dostupné pouze online.

Potřebuji k používání LearnMatch připojení k internetu?

Chcete-li zahájit relaci (procvičování nebo LiveMatch), musí se telefon na několik sekund připojit k internetu. Po přihlášení a stažení hry můžete LearnMatch používat offline. Obsah je stažený a uložený ve vašem telefonu.
Ke hře LiveMatch však potřebujete dobré připojení k internetu, abyste mohli hrát proti svým přátelům a soupeřům v reálném čase.

Chtěl bych více slov, protože se mi už žádná nová slova nezobrazují./Příliš mnoho opakování

Na konci každého vzdělávacího balíčku zjistíte, jaký obsah můžete dále procvičovat.

Aplikace je založena na vědeckém principu, abyste si uložili slova/fráze do vaší dlouhodobé paměti. K tomu slouží postupné opakování, tj. abyste si slovo zapamatovali, musíte ho zopakovat nejméně desetkrát v různých časových intervalech.

Kromě toho vám systém automaticky nabídne slovíčka, která jsou pro vás obtížnější, a proto v nich častěji chybujete.
Můžete také paralelně aktivovat jiný kurz nebo si vytvořit vlastní kurz. Použijte k tomu funkci slovníku.

Jak si mohu vytvořit vlastní seznamy slov? /Vytvoření osobního kurzu.

Kurz si můžete jednoduše vytvořit pomocí slovníku. Najdete jej v dolní části nabídky – uprostřed je nápis slovník. Slova/fráze můžete zadat do vyhledávacího pole nebo je vyslovit do mikrofonu.

Můžete si je také přidat do svého osobního kurzu. (Tímto způsobem si automaticky vytvoříte vlastní kurz).

Stejným způsobem můžete označit texty/slova ve svém smartphonu/tabletu na webu nebo v e-mailech a sdílet je s aplikací LearnMatch. Tím je přidáte do svého osobního kurzu.

Jak mohu pozvat přátele?

Vyberte ikonu profilu v pravém dolním menu, přejděte na položku “Přátelé” a pozvěte své přátele prostřednictvím komunikačního kanálu (SMS, WhatsApp, Facebook Messenger…) podle vlastního výběru.

Zápas LiveMatch s přáteli nebo členy rodiny je ještě zábavnější. Je to také skvělý způsob, jak odemknout zajímavé samolepky.

Do seznamu přátel si můžete přidat i náhodného soupeře. To můžete provést po každém odehraném zápase LiveMatch. Přejděte na znaménko plus vedle avatara protivníka.

Jak přidám nový kurz?

1. V nabídce níže klikněte na ikonu “Moje kurzy”.
2. Klikněte na šipku v horní části záhlaví (vedle názvů kurzů).
3. Klikněte na znaménko plus (+), vyberte jazyk, který se chcete naučit, a zvolte si nový kurz.

Můžete přidat libovolný počet kurzů.

ÚČET

Proč bych se měl zaregistrovat?

Abyste zamezili ztrátě vašeho studijního pokroku v případě, že si koupíte nový telefon, měli byste se na LearnMatch zaregistrovat co nejdříve. Tak budou vaše data uložena, a navíc budete moci snadno přistupovat ke svému účtu z více zařízení. Zároveň si budete moci zahrát duely LiveMatch s přáteli a používat vás osobní slovník bez omezení.

Chcete-li se zaregistrovat, přejděte na svůj profil (vpravo dole v menu), klikněte na ozubené kolečko vlevo nahoře a poté na možnost ” Registrace ” v dolní části nabídky.

Jak mohu deaktivovat/vymazat svůj účet?

Chcete-li zjistit, že jste skutečně zaregistrováni, klikněte vpravo dole na tlačítko profilu, pak na ozubené kolečko vlevo nahoře a poté znovu na “Profil”.

Pokud pod svým uživatelským jménem uvidíte e-mailovou adresu, jste zaregistrováni. Zkopírujte si ji a pošlete nám e-mail na adresu support@learnmatch.com, ve kterém uveďte e-mailovou adresu (pod kterou jste se zaregistrovali).

NEREGISTROVANÝ

REGISTROVANÝ

Nezapomeňte, že pokud jako neregistrovaný uživatel změníte své zařízení, může dojít ke ztrátě vašeho pokroku. Jako registrovaný uživatel máte také možnost využívat aplikaci na několika zařízeních, aniž byste přišli o svůj pokrok ve výuce.

Obnovení nákupů

Zakoupili jste si prémiový obsah, ale v aplikaci ho nevidíte? Zkuste nejprve obnovit nákupy. Klikněte na znak profilu v pravém dolním rohu nabídky, poté na ozubené kolečko vlevo nahoře a přejděte dolů na položku “Obnovit nákupy”.

Nákupy můžete obnovit i v případě, že máte nový telefon a v aplikaci nevidíte obsah zakoupený ve starém zařízení.. Předpokladem je, že používáte stejné Apple ID nebo jste přihlášeni stejným účtem Google (jako na starém zařízení).

Jak si mohu založit nový uživatelský účet?

Klikněte na znak profilu vpravo dole, pak přejděte na znak ozubeného kola vlevo nahoře, přejděte dolů na “Změnit účet/uživatele” a vytvořte nového uživatele.

Nyní můžete libovolně přepínat mezi dvěma (nebo více) účty.

Jak mohu změnit mateřský jazyk?

Ovládáte více jazyků a chcete vyzkoušet další jazykové kombinace? Nebo jste si omylem vybrali špatný mateřský jazyk?

Chcete-li se učit z jiného jazyka, klikněte na profilu v pravém dolním rohu nabídky, pak na ozubené kolečko vlevo nahoře a poté na “Profil”. Ze seznamu vyberte preferovaný jazyk. Zvolit si můžete z přibližně 40 jazyků.

Uživatelské rozhraní, procvičování a duely LiveMatch se nyní zobrazují v jiném jazyce.

Jak si mohu změnit profilovou fotografii?

Kliknutím na profil v pravém dolním rohu nabídky přejdete do svého uživatelského profilu. Klikněte na fotoaparát a vyberte fotografii z fotoalba nebo pořiďte selfie.

Chcete-li změnit svůj profilový obrázek, musíte být registrovaným uživatelem.

Kolik osobních kurzů mohu vytvořit?

Kurz si můžete vytvořit pro každou jazykovou kombinaci. Např. česko-anglický, česko-německý a podobně. Pokud však chcete vytvořit 2 samostatné kurzy angličtiny (např. 2 německo-anglické), protože chcete pokrýt různé úrovně nebo témata, musíte si založit nový uživatelský účet a přepínat mezi oběma účty.

LiveMatch

LiveMatch je hra (se slovní zásobou) v reálném čase, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti. Hrajete proti ostatním uživatelům a díky svým jazykovým dovednostem a rychlosti získáváte body. Je to zábavný způsob, jak si upevnit získané znalosti.

Můžete vyzvat své přátele nebo hrát proti náhodným soupeřům. Hra se skládá ze dvou poločasů (po 45 sekundách) a přestávky (10 sekund) – stejně jako fotbalový zápas, jen je o dost rychlejší.

Chcete-li spustit zápas LiveMatch, klikněte v nabídce na druhý znak zleva. Můžete poslat pozvánku svým přátelům nebo si vybrat náhodného soupeře.

Výsledky posledních odehraných duelů LiveMatch jsou uvedené ve spodní části. Ve výsledkové listině najdete také funkci, pomocí které můžete vyzvat soupeře k odvetě. Kromě toho můžete po každém zápase LiveMatch dát soupeři nálepku jako poděkování za odehraný duel. Soupeře si také můžete přidat do seznamu přátel.

Hrají moji soupeři v LiveMatch na stejné úrovni jako já?

Ne vždy. Vůbec však nevadí, , pokud hrajete proti hráči, který se učí na jiné úrovni (nebo dokonce v jiném jazyce). Každý hráč dostane přizpůsobené otázky , na které musí co nejrychleji správně odpovědět.

Procvičování

Během procvičování se učíte novou slovní zásobu.
Aby učení nebyla nuda, máme pro vás 12 různých cvičení.
Vyberte si kurz a začněte s procvičováním.

PŘIDĚLOVÁNÍ BODŮ

Procvičování:

Za každé naučené slovo získáte 1 hvězdičku. Když se učíte slovíčko poprvé, učíte se ho dvakrát. Jednou v úvodu a jednou v prvním cvičení. Za každé prvotní zopakování získáte jednu hvězdičku.
Za další opakování se body nepřidělují.

LiveMatch:

V duelu LiveMatch získáte za každou správnou odpověď 1 bod. Pokud v zápase porazíte soupeře, vaše body se zdvojnásobí.

Liga:

Své skóre si můžete zkontrolovat ve svém uživatelském profilu.

Celkový počet bodů se uděluje za každé nové naučené slovo i za duely LiveMatch.

Za každé nové slovíčko ve výuce se uděluje jedna hvězdička.

Celá dosavadní sezóna.

Liga, ve které hrajete. Kliknutím zjistíte, kolik bodů potřebujete k postupu do další ligy.

Váš aktuální odznak. Klikněte na “Zobrazit odznaky”, podívejte se na seznam a zjistěte, kolik bodů potřebujete k získání dalšího odznaku.

ŘEŠENÍ TECHNICKÝCH PROBLÉMŮ

Neslyším žádný zvuk, co mám dělat?

Zkontrolujte, zda máte zapnutý zvuk v nastavení zařízení i v nastavení aplikace.
Pošlete nám prosím e-mail na adresu support@learnmatch.com a uveďte, který mobilní telefon/tablet, kterou aplikaci a verzi systému Android/iOS používáte. Ozveme se vám co nejdříve!

Aplikace je pomalá a padá.

Důvodem je obvykle špatné připojení k internetu. Zkontrolujte připojení k internetu a jeho rychlost pomocí jiné aplikace (např. prohlížeče). Pokud je vaše internetové připojení v pořádku, zavřete aplikaci LearnMatch a znovu ji spusťte.

Stabilitu aplikace neustále zlepšujeme. Proto aktualizujeme aplikaci každé 2 až 3 týdny, aby bylo možné opravit i ty nejmenší chyby. Před nahlášením chyby se ujistěte, že máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace.

V případě chybových hlášení kontaktujte naši podporu na adrese support@learnmatch.com.

Popište prosím svůj problém co nejpřesněji (v ideálním případě ke zprávě přidejte snímky obrazovky nebo video, kde je problém dobře vidět). To nám pomůže rychleji najít vhodné řešení.

Na obrazovce nevidím celou aplikaci. (Týká se převážně zařízení Samsung)

Společnost Samsung někdy rozpozná aplikaci jako hru, a proto ji zobrazí jinak. To můžete změnit vypnutím funkce Game Launcher.

Místo úplné deaktivace Game Launcheru můžete jednoduše vybrat aplikaci LearnMatch a odebrat ji ze seznamu. Postupujte podle těchto kroků:

1. V telefonu Samsung otevřete aplikaci Game Launcher.
2. Přejeďte prstem nahoru od zápatí dole (kde jsou uvedeny nainstalované hry).
3. Klepněte a podržte ikonu hry, kterou chcete odstranit. Zobrazí se nabídka. Klepněte na možnost “Odebrat z Game Launcher” (nebojte se, aplikace nebude ze zařízení odinstalována).
Jakmile aplikaci odstraníte ze z Game Launcheru, ikona aplikace z něj zmizí.

NÁVRHY NA VYLEPŠENÍ

Myslím, že některé překlady by mohly být lepší.

Snažíme se vytvářet vysoce kvalitní obsah a neustále ho zlepšovat. Vždy uvítáme návrhy na zlepšení, které můžete zasílat na adresu support@learnmatch.com nebo prostřednictvím funkce zpětné vazby k obsahu v aplikaci. Ke kontrole chyb vždy potřebujeme slovo v rodném jazyce a v jazyce, který učíte (a pro srovnání chybné slovo i slovo, které považujete za správné), a kurz (učíte se angličtinu, nebo jiný jazyk? A1, A2, B1 nebo B2?).

Mějte prosím na paměti, že slovo může mít obvykle více významů a že se řídíme příkladovou větou, takže význam slova vždy závisí na kontextu.

Nezapomeňte, že funkce zpětné vazby k obsahu slouží pouze pro účely hlášení chyb, které se týkají obsahu. Nepoužívejte tuto funkci pro procvičování ani pro hlášení jiných problémů. Tato zpráva se dostane k naší podpoře, ale nelze na ni odpovědět, protože se jedná o automatické oznámení.

Proč se nemohu s LearnMatch učit ruštinu/čínštinu/… jiné jazyky?

V aplikaci LearnMatch je v současné době k dispozici 7 jazyků: angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština, portugalština a japonština. Jsme nová společnost a pilně pracujeme na rozšíření naší nabídky. Přidávání nových jazyků je obzvláště časově a finančně náročné. Ale nebojte se, budoucnost přinese mnoho novinek!

Další jazyky jsou v současné době dostupné pouze prostřednictvím externího partnera. Odkaz najdete v aplikaci (v sekci Moje kurzy: klikněte na “Přidat nový kurz” a poté na ” Doporučení”).

POUŽITÍ APLIKACE / NABÍDKA

Moje kurzy

Zde se zobrazí seznam stažených kurzů. Kliknutím na tlačítko plus můžete přidat další kurzy.

Slovník

Díky jedinečné funkci slovníku si můžete mimo jiné vytvářet vlastní kurzy, a to i v různých jazykových kombinacích. Chcete-li přidat další jazyky, klikněte na znaménko plus (+ Přidat jazyky).

Slovník je prémiová funkce, po omezenou dobu ji však můžete používat zdarma.

Oznámení

Průběžně vás informujeme o zajímavých informacích a novinkách. Jak zjistíte, že jste obdrželi nové oznámení? Nad zvonkem se zobrazí červené číslo. Kliknutím na něj přejděte do oznamovací oblasti a přečtěte si oznámení.

Profil uživatele

V uživatelském profilu můžete na první pohled vidět své skóre, změnit avatar nebo fotografii. Můžete také zjistit, který kurz právě studujete, kolik máte přátel a jak můžete pozvat další přátele. Odtud lze také přejít do nastavení kliknutím na ozubené kolečko vlevo nahoře.